Selam… Hoş geldiniz…

Bu siteyi kurma amacımı kısaca anlatmak istiyorum. Kendim bir tıp doktoru ve aynı zamanda bir bilgisayar yazılımcısıyım. İstatistik konusunda da özel eğitim aldım. Kuran’ı Kerim ile ilgili birçok sitede çok farklı mucizeler okudum. Bir bilim adamı olarak okuduğum bir şeyi peşinen kabul etmektense bilimsel araçlar ile doğruluğunu teyit ettikten sonra inanmayı tercih ederim. Bu nedenle okumuş olduğum bilgileri elimden geldiğince ve zaman buldukça doğruluğunu test etmekteyim. Doğrulamaları yaparken fark ettiğim bir durum ise şudur; Kuran’ı Kerim’in mucizelerini kendiniz test edip gördüğünüzde sizde olan etkisi çok çok daha fazla olmaktadır.

Bir örnek olarak Kuran’daki 365 gün kelimesi, 30 günler kelimesi, 12 ay kelimesi ve 27 uydumuz olan Ay kelimesi geçişi gösterilebilir. Bu geçişleri kendiniz Kuran'da görüp saydığınızda etkisi çok fazla olmaktadır. Mucizeyi başkasının anlatmasından dinlemek ile bizzat görmek arasında uçurumlar vardır. İşte bu sitenin asıl amacı size bu mucizeleri göstermek için bilgisayar yazılımı desteği sağlamak ve kolaylaştırmaktır. Lütfen testleri kendiniz yapınız.

İşte bu şekilde başladığım yolculukta farklı deneyimlerim oldu ve birazda doküman birikmiş oldu. Ben de bu dokümanlara birisi ulaşır ve faydalanır diye bu siteyi hayata geçirmeye karar verdim. Site içeriği Kuran’ı Kerim ile ilgili mucize olarak atfedilen şeylerin imkânım dâhilinde doğrulanmasından ibarettir. 

Kuran ile ilgili her türlü bilgiyi öğrenmeye çalışıyorum. Önüme gelen her türlü web sitesinden kayda değer Kuran mucizelerini inceleyip, gerçekten iddia edilen mucize doğru mu değil mi diye test ettikten sonra sitede yayınlıyorum. Test etme sırasında farklı sonuçlar da elde edebiliyorum. Bunları da yayınlıyorum.

En çok faydalandığım siteler aşağıda verilmiştir. Lütfen bu siteleri ziyaret edin. 

https://submission.org

http://www.miracles-of-quran.com

https://www.masjidtucson.org

http://kaheel7.com

https://www.allahsword.com  

kuranmucizeler.com sitesindeki her şeyi ama her şeyi (yazılımlar dahil) hiç bir kaynak göstermeden dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Yeter ki Allah'ın rızasını gözetin.

Kullanmış olduğum Arapça-İngilizce sözlükler aşağıda verilmiştir. 

  • Hans Wehr 4th ed.
  • Lane's Lexicon
  • Steingass
  • Dict. and Glos of Quran by Penrice
  • Dict. of Quran by M.G. Farid

Bu sözlüklere https://ejtaal.net adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Kuran'ı yazılım ile taramaktayım. Bir çok kelime geçişinin tesadüf olmadığına gözlerim ile tanık oldum. Özellikle Allah kelimesi. Allah kelimesinin ayetlerde geçişi kesinlikle bir amaca yönelik. Kelime geçişleri ile ilgili yeni mucizelere ulaşmak mümkün oldu. Bunları da Kuran Yeni Mucizeler kısmında bilgilerinize sundum.

Kuran'da harf çalışması yapacaklar için SPSS dosyası hazırladım. Aynı zamanda Excel dosyası da var. 28 Arapça harfinin (tüm harfler) ayet ayet kaç kez geçtiği tüm Kuran için mevcut.

Kuran Uthmani Mushaf'ı Tüm Harfler SPSS

Kuran Uthmani Mushaf'ı Tüm Harfler Excel 

Not: Harf sayımlarında kullanılan kurallar aşağıda detaylandırılmıştır.

https://kuranmucizeler.com/hurufu-mukatta-harflerinin-anahtar-harfler-sayimlarindaki-yontemler

 

Kuran'ı araştırırken kullandığım yazılımlar;

Not: Kelime-harf aramalarında ve hesaplamalarda kullanabileceğiniz 3 yazılım vardır.

1. yazılım Kuran'da kelime arar. Kelimeyi tıpa tıp arar veya sonuna ek almamış, başına ek almış formlarını arar. Kelimenin hangi ayette, hangi surede, ve Kuran'ın kaçıncı ayeti olduğu ile ilgili bilgileri tablo halinde sunar.

https://kurankelimearama.com/kuran_kelime_arama.html

2. yazılım Kuran'da harf ve kelime geçişlerini sayar. Harfleri renklendirir. 

https://kuranmucizeler.com/kuran_analiz_harf_sayma_kelime_sayma_ebced_hesaplama_hurufu_mukatta_harfleri.html

3. yazılım bir sayının ve uzunluğunun 19'un katı olup olmadığını kolayca belirler. Sayılar dağınık girilse dahi, program onları birleştirir ve analiz yapar.  

https://kuranmucizeler.com/19_kati_mi.html

4. yazılım 14 hurufu mukatta harfinin tamamını içeren ayetleri listeler.

https://kurankelimearama.com/kuran_hurufu_14.html 

 

En doğrusunu Allah bilir.