Yüce Allah aşağıdaki 2:159 ayetinde şu şekilde buyurmaktadır;

Kuran Ayet No|Sure No|Ayet No|Ayet

Arapça okunuş

Meal

166|2|159|إِنَّ ٱلَّذِينَ يَكْتُمُونَ مَآ أَنزَلْنَا مِنَ ٱلْبَيِّنَٰتِ وَٱلْهُدَىٰ مِنۢ بَعْدِ مَا بَيَّنَّٰهُ لِلنَّاسِ فِى ٱلْكِتَٰبِ أُو۟لَٰٓئِكَ يَلْعَنُهُمُ ٱللَّهُ وَيَلْعَنُهُمُ ٱللَّٰعِنُونَ

İnnellezîne yektumûne mâ enzelnâ minel beyyinâti vel hudâ min ba’di mâ beyyennâhu lin nâsi fîl kitâbi, ulâike yel’anuhumullâhu ve yel’anuhumul lâinûn.

Doğrusu açık delillerden ve hidayetten (doğru yola kılavuzdan) indirdiğimizi gizleyen kimselere; onu açık ettiğimizden sonra insanlar için kitapta; işte böylelerine lanet eder Allah ve lanet eder lanet edenler.

 

İçlerinde apaçık/ayan beyan deliller olan, doğru yola kılavuzlayan bilgiler içeren Yüce Allah’ın kutsal kitaplarının başına gelecek olanlar bize bildiriliyor.

Kuran üzerinden ilerlersek;

Bu ayet tecelli etmiştir; etmektedir ve edecektir de. Yüce Allah’ın alemlere rahmet olarak indirdiği Kuran maalesef ona inanıyoruz diyen kimseler tarafından gizlenmiştir. Yüce Allah’ın gerçek dinini içeren Kuran’a ancak az sayıda insan gerçek anlamda dokunabilmektedir. Elimizde Kuran varken nasıl oluyor da Kuran gizlenmiş olabiliyor? Bunun cevabı bulmak için şeytanın amacına bakmamız gereklidir. Kuran Yüce Allah’ın dosdoğru yoludur 's-sırâtel mustakîm’. Yüce Allah şeytanın Kuran’ın üzerine oturmasına izin vermiştir. Şeytan elbette öncelikle bu yolun üzerine oturacaktır. İnsanları bir hidayet kapısı olan Kuran’dan uzak tutmaya çalışacaktır.

Yüce Allah’ın dosdoğru yolu ‘sıratel mustakim’ olan Kuran’a ve tüm insanlara düşmanlık eden şeytan: “Artık kesinlikle senin doğru yolunun (Kuran) üzerine oturacağım''

Şeytan Kuran’ı yok edemeyeceğine göre ne yapabilir? Kuran’a alternatif oluşturup insanları kandırarak Kuran’ı hükümsüz kılabilir. İnsanların Kuran’ı anlayarak okumalarına engel olur ve Kuran’ın mesajını gizler. Kuran’a en iyi alternatif olan Muhammed peygamberin ismini kullanarak yapar bunu. ‘Muhammed peygamber buyurdu ki’ ile başlayan binlerce hadis uydurtur. İnsanlara bu hadislerin de vahiy olduğu yalanını yutturur. Hadisleri okuyan ve onlara uyan kimseler Yüce Allah ve onun elçisi olan Muhammed peygamberin yolundan gittiklerini sanırlar. İyi niyetli olmaları onları doğru yolda yapmaz. Sapkın bir yolda oldukları gerçeğini değiştirmez. Şeytan yaptıkları işleri onlara güzel-hayırlı göstermiştir. İş bitmiştir. Şeytan görevini yapmıştır.

Maalesef şeytan çoğu kimse üzerinde başarılı olmuştur, olacaktır da. Kuran’ı ayette bildirildiği gibi gizlemiştir. Bunu da bizzat Kuran’a iman ettik diyen kimseler eliyle, Yüce Allah’a ve O’nun elçisi olan Muhammed peygambere yalan iftiralar içeren hadisler aracılığı ile yapmıştır. Bu nedenle hadislere şeytan öğretileri demek kesinlikle yanlış olmaz. Hadisleri dinde kaynak olarak kabul eden ve onlara uyanlar müşriktirler. Yüce Allah’a şirk koşmuş olurlar.

Hadislerin bir şirk aracı olduğu ile ilgili detaylı bilgi almak için sadece Kuran bölümünü ziyaret etmenizi öneririm.

https://kuranmucizeler.com/yorumlar

Diğer ilahi kitaplarda da durum aynıdır. Tevrat ve İncil de Kuran gibi gizlenmiştir. Hadis benzeri uydurma hikayelerle bu kutsal kitapların içerdiği bilgiler de gizlenmiştir.

Yeryüzünde yaşamış ve halen yaşayan insanların çoğunluğu müşriktir.

Bize düşen görev nedir?

Halen müşriksek yani Kuran haricinde herhangi bir kitaba tabi olmuşsak derhal tövbe etmemiz ve kendimizi düzeltmemiz/ıslah etmemiz gereklidir. Yüce Allah hemen bir sonraki ayette;

Yüce Allah aşağıdaki 2:160 ayetinde şu şekilde buyurmaktadır;

Kuran Ayet No|Sure No|Ayet No|Ayet

Arapça okunuş

Meal

167|2|160|إِلَّا ٱلَّذِينَ تَابُوا۟ وَأَصْلَحُوا۟ وَبَيَّنُوا۟ فَأُو۟لَٰٓئِكَ أَتُوبُ عَلَيْهِمْ وَأَنَا ٱلتَّوَّابُ ٱلرَّحِيمُ

İllellezîne tâbû ve aslahû ve beyyenû fe ulâike etûbu aleyhim, ve enet tevvâbur rahîm.

Dışında kimseler; tövbe ettiler ve ıslah oldular (düzeldiler/iyileştiler) ve açık/belirgin ettiler; öyle ki işte böylelerinin tövbelerini kabul ederim; ve ben tövbeyi kabul edenim, çok merhametliyim.

 

Açıktır ki 2:160 ayetinde Yüce Allah müşriklere yani Kuran haricinde dinde kaynak edinen kimselere bir hak tanıyor. Eğer tövbe edip düzelirlerse, düzgün işler yapıp bir daha şirk koşmazlarsa, Kuran’ın mesajının gizlemeyip aksine açık/belirgin ederlerse onları bağışlayacağını bildiriyor. Çok büyük bir merhamet işareti. Yüce Rabbimiz bizleri bağışlasın, affetsin.

2:161 ayetinde Yüce Allah’ın gösterdiği bu kurtuluş yolu yerine kâfirlik etmeye yani gerçeği gizleyip/örtmeye devam eden kimselerin durumu bildiriliyor.

Yüce Allah aşağıdaki 2:161 ayetinde şu şekilde buyurmaktadır;

Kuran Ayet No|Sure No|Ayet No|Ayet

Arapça okunuş

Meal

168|2|161|إِنَّ ٱلَّذِينَ كَفَرُوا۟ وَمَاتُوا۟ وَهُمْ كُفَّارٌ أُو۟لَٰٓئِكَ عَلَيْهِمْ لَعْنَةُ ٱللَّهِ وَٱلْمَلَٰٓئِكَةِ وَٱلنَّاسِ أَجْمَعِينَ

İnnellezîne keferû ve mâtû ve hum kuffârun ulâike aleyhim la’netullâhi vel melâiketi ven nâsi ecmaîn.

Doğrusu kimseler kâfirlik ettiler (gerçeği örtüp/gizlediler) ve öldüler ve onlar kâfirler; işte böylelerinin üstünedir Allah'ın laneti ve meleklerin ve insanların; topluca.

169|2|162|خَٰلِدِينَ فِيهَا لَا يُخَفَّفُ عَنْهُمُ ٱلْعَذَابُ وَلَا هُمْ يُنظَرُونَ

Hâlidîne fîhâ, lâ yuhaffefu anhumul azâbu ve lâ hum yunzarûn.

Ölümsüzler orada; hafifletilmez onlara azap; ve değildir onlar bakılır/gözetlenir.

 

Kuran’ın ayetlerini örtüp gizlemek de kâfirliktir. Kuran’ın mesajını gölgeleyenler, gizleyenler kâfirdirler. Ölmeden önce yaptıklarından dolayı tövbe etmezlerse ve o şekilde kâfir olarak ölürlerse Yüce Allah’ın laneti, meleklerin laneti ve insanların laneti topluca onların üzerinde olacaktır. Bu kimselerin cehenneme gidecekleri ve orada azap görecekleri kesindir. Artık gerisini siz düşünün. Şirkin ne kadar büyük bir günah olduğunu lütfen görelim. Kuran’ın, Yüce Allah’ın alemlere rahmet olan kitabının hükümlerinin başka kitaplar ile gizlenmesi/örtülmesi kâfirliktir ve ölmeden önce tövbe edilip ıslah olunmaz ise affı yoktur.

En doğrusunu Allah bilir.