Şerefli Kur’an şüphesiz Yüce Allah katındandır. Sayısız delil bu gerçeği her gün bizlere yeni mucizelerle göstermektedir.

Youtube kanalımda bir kullanıcını yorumunu gördüğümde gerçekten gözlerime inanamadım. Gerçekten muhteşem ve anlaşılması çok kolay bir mucize gözlerimin önündeydi.

Şöyle ki;  

Kehf suresi 22. ayetinde Yüce Allah şöyle buyurmuştur:

Kur’an Ayet No|Sure No|Ayet No|Ayet

Arapça okunuş

Meal

2160|18|22|سَيَقُولُونَ ثَلَٰثَةٌ رَّابِعُهُمْ كَلْبُهُمْ وَيَقُولُونَ خَمْسَةٌ سَادِسُهُمْ كَلْبُهُمْ رَجْمًۢا بِٱلْغَيْبِ وَيَقُولُونَ سَبْعَةٌ وَثَامِنُهُمْ كَلْبُهُمْ قُل رَّبِّىٓ أَعْلَمُ بِعِدَّتِهِم مَّا يَعْلَمُهُمْ إِلَّا قَلِيلٌ فَلَا تُمَارِ فِيهِمْ إِلَّا مِرَآءً ظَٰهِرًا وَلَا تَسْتَفْتِ فِيهِم مِّنْهُمْ أَحَدًا

Se yekûlûne selâsetun râbiuhum kelbuhum, ve yekûlûne hamsetun sâdisuhum kelbuhum recmen bil gayb(gaybi), ve yekûlûne seb’atun ve sâminuhum kelbuhum, kul rabbî a’lemu bi ıddetihim mâ ya’lemuhum illâ kalîl(kalîlun), fe lâ tumâri fîhim illâ mirâen zâhirâ(zâhiren), ve lâ testefti fîhim minhum ehâdâ(ehâden).

Diyecekler; üçtür, dördüncüleri onların köpekleridir; ve derler; beştir, altıncıları onların köpekleridir; bir taş atma gayba/bilinmeyene; ve derler; yedidir, ve sekizincileri onların köpekleridir; de ki: “Rabb’im daha iyi bilir sayısını onların”; yoktur bilen onları, biraz dışında; münakaşa etme onlar hakkında; apaçık görünen/açık kanıtlı bir münakaşa dışında; ve kesin biçimde ifade etme onlar hakkında onlardan birine.

Mağara yoldaşları olan Ashab-ı Kehf gençlerinin sayısı hakkında bir tartışma olacağını Yüce Allah bizlere bildirmiştir. Gençlerin yanlarında bir köpek olduğunu aynı surenin 18. ayetinden açık ve net olarak görürüz.  

Kehf suresi 18. ayetinde Yüce Allah şöyle buyurmuştur:

Kur’an Ayet No|Sure No|Ayet No|Ayet

Arapça okunuş

Meal

2156|18|18|وَتَحْسَبُهُمْ أَيْقَاظًا وَهُمْ رُقُودٌ وَنُقَلِّبُهُمْ ذَاتَ ٱلْيَمِينِ وَذَاتَ ٱلشِّمَالِ وَكَلْبُهُم بَٰسِطٌ ذِرَاعَيْهِ بِٱلْوَصِيدِ لَوِ ٱطَّلَعْتَ عَلَيْهِمْ لَوَلَّيْتَ مِنْهُمْ فِرَارًا وَلَمُلِئْتَ مِنْهُمْ رُعْبًا

Ve tahsebuhum eykâzan ve hum rukûdun, ve nukallibuhum zâte l-yemîni ve zâte ş-şimâli, ve kelbuhum bâsitun zirâayhi bil vasîdi, levi ttala’te aleyhim le velleyte minhum firâren ve le muli’te minhum ru’bâ.

Ve sanırsın uyanıklar; ve (oysa) onlar uykudadır; ve çeviririz onları sağlarına doğru ve sollarına doğru; ve köpekleri; uzatmıştır iki ön ayağını, kapı/giriş eşiğinde; eğer karşılaşıp baksaydın onlara; mutlak sırt çevirirdin onlardan; bir firar (la)/bir kaçış (la); ve mutlak içine dolardı onlardan bir korku/bir dehşet.  

 

Gençler mağaranın içindedir. Köpekleri de mağaranın girişinde bir yerde ön ayaklarını uzatmış şekilde yani aslan duruşu yapmaktadır. Aşağıdaki resimde aslan duruşunda bir köpek gösterilmiştir. 

kopek

Mutlak ki mağara yoldaşlarının sayılarını bizlere yine Yüce Allah kesin olarak bildirecektir. Allah kelimelerinin işaretiyle mağaraya yoldaşlarının sayısının 7 olduğunu net bir şekilde görmüştük.

Gençlerin sayısının işaret edildiği 22. ayete kadar tam olarak 7 Allah kelimesi geçmektedir. Bu da bizlere kesin olarak gösterir ki gençlerin sayısı 7’dir. Zaten 22. ayet dikkatli incelendiğinde Yüce Allah’ın 7 genci ve 8. olarak köpeği işaret etmesi sonrası başka bir olasılık bildirmediği ve bu ifadeyi gayba-bilinmeyene taş atmak olarak zikretmediği görülür.

Şimdi sıkı durun;

‘ve derler; yedidir, ve sekizincileri onların köpekleridir’. 7 ve 8 sayıları sonrası köpek zikrediliyor. 7 ve 8 rakamı 78 sayısını işaret eder. Köpeklerin kromozom sayısı da 78’dir.

Köpekler 39 çift olacak şekilde 78 kromozoma sahiptir. İnsanlar da biliyorsunuzdur 23 çift olacak şekilde 46 kromozoma sahiptir.

Aşağıdaki resimde bir köpeğin 39 çift; toplam 78 kromozomu gösterilmiştir.

kopegin kromozomu ve Kuran 78 yedidir sekizincileri kopektir

En doğrusunu Allah bilir.